Ana Sayfa / Kültür / İran yapımı “Bodyguard” filmi Viyana’da yarışacak
Bodyguard

İran yapımı “Bodyguard” filmi Viyana’da yarışacak

İranlı sinemacı İbrahim Hatemikiya’nın yaptığı “Bodyguard” isimli film, Viyana’da düzenlenecek festivalde rekabete girecek.

Yönetmenliğini İbrahim Hatemikiya ve yapımcılığını İhsan Muhammed Hasani’nin üstlendiği “Bodyguard” isimli filmin Uluslararası Viyana Film Festivali’nin yarışma bölümüne katılma hakkı kazandığı belirtildi.

Başrollerinde Perviz Perestui, Merila Zareii, Babek Hamidiyan ve Ferhat Gaemiyan’ın yer aldığı “Bodyguard” filminin 4 Temmuz 2017’de Viyana’da gösterime gireceği belirtildi.

Bu film daha önce katıldığı Uluslararası Madrid Film Festivali’nin üç dalında ödüle aday olarak seçilmişti. Ayrıca İran’daki sinema salonlarının yanı sıra Kanada, Avustralya, İngiltere, Lübnan, Almanya ve Suriye’de de vizyona girmişti.

Edinilen bilgilere göre, Avusturya’nın ev sahipliğinde organize edilecek festival 3 Temmuz 2017’de başkent Viyana’da başlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>