Ana Sayfa / Foto Galeri / ” Tebriz 2018″ İslam medeniyeti ve kimliğini tanitmak için bir medya fırsatıdır +FOTOLAR
35

Tebriz belediye başkanı:

” Tebriz 2018″ İslam medeniyeti ve kimliğini tanitmak için bir medya fırsatıdır +FOTOLAR

Tebriz belediye başkanı beyan etti: “Tebriz 2018″ İslam ülkelerinin Radyo ve televizyonunun islam medeniyeti ve kimliğini yansıta bileceği önemli bir fırstattır.

Kendisi medya konseptinin gün geçtikce daha geniş ve daha karmaşık boyutlar aldığına işaret edip şöyle ekledi:  sanal ortamın yaygınlığına rağmen ,farklı ülkelerde en çok medya etkisi radyo ve televizyondan kaynaklanmaktadir, Bu özel potansiyel müslüman toplumun sosyal ve politik gerçeklerini kapsamalıdır, İran İslam Cumhuriyetinin Press tv ve Hispan tv gibi diş kanallarda ki başarısı bu meseleyi onaylıyor.

38

Doktor Necefi Emperyalizm politika yapımının büyük bir kısmının medya tarafından yönetildiğine işaret etti ve İslam ülkeleri medyasının içeriğinin başında sanatı  bulundurması ve islam kültuürünün tahribi karşısında dünyanın farklı yerlerinde hitap ettiği kitle sayısını artirmasi gerektiğini vurguladi.

Tebriz belediye başkanı,İranın tarih ve medeniyetini ve yaşli Tebrizi İslam kimliğinin yansıması sayıp şöyle ekledi: Tebriz İslam medeniyetinin en önemli başkentlerinden biri olarak daima İslam ülkelerinin ilgisini çekmiştir ,Tebriz 2018 vesilesiyle şehrin bu konumunu birinci derecede bölge ülkelerine ve daha sonra diğer ülkelere tanitmaya azimliyiz.

31

Kendisi bu doğrultuda medya ve radio televizyon kanallarının sorumluluk hissi ve yardimcılığına ihtiyacimiz var dedi, bu yardımcılık özellikle , kültürel,tarihi ve diğer benzerlikler nedeniyle ,Türkiye medyasında daha da önemli dir.

Doktor Necefi Tebriz belediyesinin islam ülkeleri radyo ve televizyon birliği konferansına ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu beyan etti ve bu konferansın Tebriz 2018 de bu şehirde yapılmasının işbu birliğin hedeflerine yeni bir pencere açacağını ekledi.

Bu toplantının devamında katılan kanalların mensublari ve müdürleri kendi göruşlerini paylaştılar ve medya ilişkileri içinde özellikle Tebrizin konumunu göz önünde bulundurarak mevcut kültürel potansiyelden yararlanmanın yolları ile ilgili önerilerini sundular.

Dokuzuncu İslam ülkeleri radyo ve televizyon birliği konferansı dün Meşhed metropolünde son buldu ve bu birliğin medya müdürlerinden bir gurubu Tebrizi ziyaret etmek amacıyla bu şehre geldiler.

33

.32

.36

.37

.38

.39

.40

.41

.43

.44

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>