Ana Sayfa / İran / ERBAİN FESTİVALİ’NİN İLK TRENİ SON DURAĞA YAKLAŞIYOR
photo_2018-02-18_20-54-15

ERBAİN FESTİVALİ’NİN İLK TRENİ SON DURAĞA YAKLAŞIYOR

Tebriz Haber Ajansı/ Aref Zamani: Tebriz’in Azerice yurt dışı radyosu ilk uluslararası Erbain Festivali’ni “şemsi mehr 1396 ve hicri Muharrem 1439” yani 2017 Eylül ayında gerçekleştirdi ki üç Şiir, edebi podcast’lar, dini şarkılar bölümde ve dört farklı konuda yani Seyit El Şüheda, Erbain Ziyareti, Erbain yürüyüşü ve Kerbela yeri konularında eserler bu Festival’in sekreteryasına gönderildi.

Festival’in sekreteryasına gönderilen eserler Azerbaycan, Türkiye, İran ve bazı Avrupa ülkelerindendi ki bu eserler  üzerinde yönetim kurulu ilk incelemeleri yaptı ve yaklaşık üç yüz eser arasında, yüzde onu son hakemliğe ulaştı.

Mecid Abdullahzade, Mehdi Nalbandi, Ebülfez Elayi, Mahdad Kerbasi ve Şehriyar Şafii festival’in yönetim kurulunu oluşturuyorlar.

Erbain Uluslararası ilk Festivali’nin yönetim kurulu 2018-02-04’de kendi çalışmasına son verdi ve seçilen eserler son hakemlik aşamasına yol buldu.

Festival’in jüri heyeti ki İran, Azerbaycan ve Türkiye’den olan uzmanlardan oluşuyor hemen çalışmasına başladı.

Şiir bölümü:

İbrahim İgbali

Mustafa Golizade Aliyar

Resul Esmailzade

Terlan Guliev (Azerbaycan Cumhuriyeti’nden)

 

Radyo Podcast bölümü:

Mecid Abdullahzade

Ahmet Cansız (Türkiye’den)

Seyit Said Tahami

Mehdi Nalbandi

 

Dini Şarkılar Bölümü:

Mahdad Kerbasi

Şahruh Penahi ferd

Kadir Rudekiyan

Elşen Hazar (Azerbaycan Cumhuriyeti’nden)

 

Erbain Uluslararası İlk Festivali’nin seçilenleri kapanış töreninde tanıtılacak ve onurlandırılacaklar. Kapanış töreni saat ve yeri yakında ilan edilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>