Ana Sayfa / İran / TEBRİZ 2018 ULUSLARARASI SİMULTANEOUS YARIŞMASI BAŞLATILDI
40280

TEBRİZ 2018 ULUSLARARASI SİMULTANEOUS YARIŞMASI BAŞLATILDI

Tebriz 2018 Büyük Uluslararası Simultaneous yarışması 2 bin 18 kişinin katılımıyla Tebriz’in ünlü ve Tarîhi El-Gölü Parkında başlatıldı.

Bu yarışma ki aynı zamanda Tebriz halkı tarafından da büyük ilgi görmektedir, Dünyanın satranç üzere büyük üstadı Anatoli Karpof ve Ehsan kaım makami arasında oynanan oyunlarıyla start yedi.

Bu yarışmanın açılış törenine Tebriz Belediye Başkanı İrec Şehinbaher, Doğu Azerbaycan İl başkanı siyasi yardımcısı Rehim Şöhretifer, Tebriz Belediye Meclisi’nden birkaç yetkili, D. Azerbaycan Spor ve Gençlik kurumu başkanı Eyyüb Behtaç ve Tebriz 2018 Programında Tebriz Belediyesi ile D. Azerbaycan İl Başkanlığı’nın tam yetkili temsilcisi Mir Ali Asgar El-Musevi başta olmak üzere halk arasından birçok kişide katıldı.

Bu uluslararası Satranç yarışması’nda 2018 Satranç oyuncusu ile 8 Satranç Büyük üstadı iştirak etmiştir ve Tebriz’in El-Gölü Parkı’nda bulunan Havuzun çevresinde yapılan bu yarışmayı İran’ın birçok kanalı canlı olarak yayımlamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>