Ana Sayfa / Dünya / Ortadoğu / SURİYE DIŞİŞLERİ: BEYAZ MİĞFERLER GERÇEĞİ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI
1397050108520958614823454

SURİYE DIŞİŞLERİ: BEYAZ MİĞFERLER GERÇEĞİ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI

Suriye Dışişleri Bakanlığı İsrail ve terör örgütlerinin son olarak gerçekleştirdikleri saldırının, İsrail’in daha önce bulunduğu iddiaları çürütüp onu deşifre etmesiyle birlikte yıllardır Suriye’de kullanılan “Beyaz Miğferler” gerçeğini de bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

Suriye Dışişleri Bakanlığından yetkili bir kaynak, İsrail’in ve kiralık olarak kullandığı terör örgütleri ile gerçekleştiği son saldırıda Siyonist İsrail rejimini Suriye’deki terör örgütleri ile kirli ilişkilerinin açığa çıktığını söyleyerek; “İsrail’in daha öncede Suriye’de kullandığı ‘Beyaz Miğferler’ gerçeğini bir kez daha görmüş olduk.” dedi.

Yetkili kaynak İsrail’in yıllardır Suriye’de yaşanan savaş ve bu savaşta kullanılan terör örgütleri ile yakından uzaktan ilgisi olmadığını iddia ettiğine dikkat çekti. Son olarak ABD, Almanya, İngiltere, Kanada ve Ürdün hükümetleri ile koordinasyon ve işbirliği içinde Suriye’nin güney bölgesinde bulunan “Beyaz Miğferliler” ve radikal terör örgütleri komutanlarından yüzlercesini sınır ötesine tahliye ettiğine vurgu yapan yetkili kaynak; İsrail işgal ordusu sözcüsünün ilan ettiği bu kanunsuz operasyonun İsrail’in yalanlarını deşifre ettiğini ifade etti.

Yetkili kaynak söz konusu azılı terör elebaşlarının aileleriyle birlikte önce İsrail’e, sonra Ürdün’e ve ardından da Suriye’de terör örgütlerine destek temin eden devletlere aktarmasının Suriye ve halkını hedef alan savaştaki rolünü bir kez daha ortaya koyduğunu kaydetti.

İsrail, Ürdün ve daha başka devletlerin Suriye’de IŞİD, Nusra Cephesi ve daha başka isimler altında faaliyet gösteren terör örgütlerin yanı sıra bunlarla sıkı bağlantıları tespit edilen “Beyaz Miğferlilere” sağladıkları desteği kınamada sözlerin yetersiz kaldığını vurgulayan yetkili kaynak; bu destek ile Suriye’de insanlığın yüz karası suçlar işlenip dehşet verici terör estirildiğine dikkat çekti.

Son olarak ABD, Almanya, İngiltere, Kanada ve Ürdün hükümetleri ile koordinasyon ve işbirliği içinde Suriye’nin güney bölgesinde bulunan “beyaz miğferliler” ve radikal terör örgütleri komutanlarından yüzlercesini sınır ötesine tahliye ettiğine vurgu yapan yetkili kaynak; İsrail işgal ordusu sözcüsünün ilan ettiği bu kanunsuz operasyonun İsrail’in yalanlarını deşifre ettiğini ifade etti.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>