Ana Sayfa / İran / İRAN: SUUDİ YETKİLİNİN İDDİALARI DEĞERSİZDİR
2693829

İRAN: SUUDİ YETKİLİNİN İDDİALARI DEĞERSİZDİR

İran Dışişleri Bakanlığı Halkla İlişkiler Bürosu yaptığı bir açıklamada Suudi Arabistan’ın ABD Büyükelçisi tarafından yayımlanan İran karşıtı iddialara tepki gösterdi.

İran Dışişleri Bakanlığı Halkla İlişkiler Bürosu, Suudi Arabistan’ın ABD Büyükelçisi tarafından İran Dışişleri Bakanı’nın açıklamaları diye Şarkul Avsat gazetesinde yayımlanan iddiaların mesnetsiz ve gerçek dışı olduğu dolayısıyla yanıt verecek bir değere sahip olmadığını bildirdi.

İran devleti, sorumluları ve milleti arasında kopukluk oluşturarak psikolojik savaş ortamı yaratma girişiminin Suudi Arabistan ile bu ülkenin daha acemi olan ABD Büyükelçisi’nin üzerinde hesaplama yapabileceği bir eylem değil.

İran milleti değerli varlıkları olarak bilen sorumlu yetkililerini çok iyi tanıyarak onların ‘yararsız fikir odaları’ tarafındn planlanıp İran karşıtı basın kuruluşlarınca yayınlanan güçsüz ve eskimiş palavralarına aldırmıyor bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>