Ana Sayfa / İran / İRAN’DAN ABD’YE İTİRAZ NOTASI
2347959

İRAN’DAN ABD’YE İTİRAZ NOTASI

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımı yayımladığı yazılı bir açıklamada, ABD’nin İran karşıtı tutumuyla ilgili İsviçre Büyükelçiliği’ne birer itiraz notası gönderildiğini açıkladı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımı yayımladığı yazılı bir açıklamada, “ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun California’da düzenlenen İran karşıtı bir yığınakta mesnetsiz ve müdahaleci bazı iddiaları ortaya atması dolayısıyla Amerika’nın Tahran’daki menfaatlerini koruyan İsviçre Büyükelçiliği’ne birer nota göndererek bu tür girişimlere yönelik itirazda bulunduk” ifadelerine yer verdi.

Kasımi sözlerini şöyle sürdürdü: Sözü geçen resmi itiraz notasında ABD Dışişleri Bakanı’nın mesnetsiz iddialarını İran’ın içişlerine ilişkin bir tür müdahale eylemi olarak tanımlayıp kınamamızla birlikte ABD’li yetkilinin sergilediği davranışın BM bildirgesiyle bu ülkenin küresel taahhütlerine aykırı olduğunu bildirdik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>